دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
 

اخبار

استاندار سیستان و بلوچستان: توسعه سواحل مکران در دستور کار مدیریت سیستان و بلوچستان قرار گیرد

استاندار سیستان و بلوچستان: توسعه سواحل مکران در دستور کار مدیریت سیستان و بلوچستان قرار گیرد

خبرگزاری تسنیم: استاندار سیستان و بلوچستان گفت: تمامی دستگاه‌های اجرایی سیستان و بلوچستان باید توسعه سواحل مکران را جدی بگیرند و به هیچ گونه ساخت و ساز غیرمجاز در این منطقه اجازه فعالیت ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از زاهدان، به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان، علی‌اوسط هاشمی در سومین جلسه مدیریت یکپارچه مناطق ساحلی که با حضور اعضای کارگروه شهرستان چابهار در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: چابهار در آستانه جهش و حرکت به سمت گرفتن نقش ملی و منطقه‌ای است و مدیران باید از هرگونه تک‌روی و برخورد قهرآمیز با سرمایه‌گذاران خودداری کنند.

وی افزود: در جلسات آتی مدیران خود را از حالت گزارش‌دهی به سمت برنامه‌محوری سوق دهند و از طرفی مشارکت دستگاه‌ها برای ایجاد یک پنجره واحد باید تقویت شود تا از این پراگندگی در سطح منطقه جلوگیری شود.

استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: تمامی دستگاه‌ها باید توسعه سواحل مکران را جدی بگیرند و ما به هیچ گونه ساخت و ساز غیر مجاز در منطقه اجازه فعالیت نمی‌دهیم مگر با نظر مهندس مشاور و پلیس ساحل که باید ناظر بر ساخت و سازها باشند.

هاشمی گفت: متأسفانه ارزیابی بنده در برخورد با سرمایه‌گذاران مطلوب نیست و مدیران باید جذب و حمایت عملی از سرمایه‌گذاران را جدی بگیرند.

وی بیان کرد: ما مسئول صیانت از نقش‌آفرینی هر سرمایه‌گذار هستیم و در توسعه سواحل باید یک نگاه تفریحی و توریستی داشته باشیم.

استاندار سیستان و بلوچستان عنوان کرد: هیچ فرد یا سازمانی حق ندارد به صورت تک‌روی در ساماندهی سواحل مکران اعلام نظر و اقدامی داشته باشد و باید تمامی اقدامات براساس تصمیمات شورا باشد و هرگونه اقدام خارج از تصمیمات این شورا مطلقاً فاقد ارزش کاربری و عملیاتی است.

هاشمی گفت: تمامی طرح‌هایی که در منطقه سواحل مکران به افراد سرمایه‌گذار واگذار شده و مدت بهره‌برداری آن از یک‌سال گذشته و یا هیچ گونه اقدامی در آن صورت نپذیرفته، ابطال می‌شود و طی نامه‌ای به افراد یا سازمان مربوطه اعلام می‌شود.

مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان نیز در این جلسه اظهار داشت: تمام تلاش ما برای سرمایه‌گذاری در سواحل مکران این است که بیشتر سرمایه‌گذاری به سمت تولید و ترانزیت سوق داده شود.

سیاوش رضوانی افزود: سعی ما بر این است که هرگونه طرح  اقتصادی با نظر پدافند غیرعامل پیاده‌سازی شود و نظر شورای عالی پدافند غیرعامل را داشته باشد.
۳ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۱۴
تعداد بازدید : ۳,۱۵۷
کد خبر : ۳۷,۷۶۳

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید